Værøyportalen - Nyheter
 
 
Lokale Nyheter
Værøyposten
Andre nyheter
Sport
Kultur
Økonomi
IT
 
Snarveier
Hva skjer
Overnatting
Info Guide
Galleri
Kart
Film
Værøy Kommune
 
Linker

 

Nettaviser
Lofotposten
Avisa Nordland
Intrafish
 
Fiskeri
Norges Råfisklag
Norges Sildesalgslag
 

Tørrfiskfestivalen en suksess
Av: Remi Johansen 15 August 2006

 
 


Værøy og Røst presenterte tørrfisk og andre fiskeprodukter sammen.
Foto: Remi Johansen

Røst og Værøy presenterte Lofoten på tørrfiskfestival standen i Bodø i helga. Her var det smaksprøver på forskjellige varianter av tørrfisk, men også andre produkter som blir produsert ute i øyrikene. I tillegg ble det gitt generell informasjon om øykommunene, matoppskrifter, reiselivsinfo, ++. Og det ble i også kjørt film fra Værøy og Røst.

Standen fikk stor oppmerksomhet i det pene sommerværet. Folk var tidlig ute for å kjøpe seg en bit av de kvalitetsproduktene som ble presentert. Det var lagt opp til litt salg av produkter, men det var i hovedsak en stand for å markedsføre fiskeproduktene som blir produsert på Værøy og Røst. Men etter smaksprøvene var folk helt ville etter å kjøpe mer, og allerede lørdag var en del firma utsolgt.

- Dette er første gang vi er med på en slik stand i Bodø og vi var litt usikre på hvor mye vi skulle ta med oss. Neste år tar vi i alle fall med det dobbelte, sier Werner Lorentzen fra ÅpneSpis.

Werner Lorentzen fikk full klaff for sine produkter og var utsolgt allerede tidlig på lørdag. - over all forventing! Og det er artig at Bodø folk har fått opp øynene for våre produkter, sier Werner Lorentzen fra ÅpneSpis.
Foto: Remi Johansen

Ordfører Harald Adolfsen fra Værøy kommune hadde bare positivt i si om tørrfiskfestivalen. – dette gikk over all forventning. Teamet fungerte veldig bra til å være første gang. Næringen og kommunen er invitert til Bergen internasjonale tørrfiskfestivalen, og der skal vi også møte opp.


Teamet fra Røst og Værøy under opprigging av stand og planlegging.
Foto: Remi Johanse
n


 
     
 

Om Værøyportalen

På Værøyportalen finner du en oversikt over hva som fins av overnatting, aktiviteter, attraksjone, nyheterr og generell info om Værøy. Samt et godt utvalg av bilder og video av Værøy.

Annonser på Værøyportalen

 
     

 

ANNONSE

 

  ANNONSE



  webmaster: Remix Media

 

   
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ANNONSE